Zavod Kersnikova je neprofitna in nevladna organizacija ter produkcijsko omogoča nastanek oziroma gostovanje sodobnih raziskovalnih umetniških projektov, ki raziskujejo vpliv znanosti in tehnologije na sodobno družbo. Na Kersnikovi aktivno spodbujajo javno razpravo o času, v katerem živimo, ter v okviru neformalnih dejavnosti, kot so delavnice in obiski razstav, izobražujejo otroke in mlade z uporabo pristopa, ki ga imenujejo raziskovalno učenje.
Orodja in metode, ki jih na Zavodu Kersnikova uporabljajo za neformalno predajanje znanja, so prepoznale tudi podobne organizacije iz Evrope, ki so Kersnikovo večkrat povabile k sodelovanju pri projektih v okviru programa Evropske unije za raziskave in inovacije Obzorje 2020.
V okviru enega od teh dveh projektov, System 2020, je Kersnikova skupaj s partnerji izluščila oblikovna načela neformalnih izobraževalnih dejavnosti, ki vsem, delujočim v izobraževanju, pomagajo osmisliti procese, ki potekajo ob predajanju znanja. Čeprav je poudarek na neformalnem učenju, pa so k predstavitvi vabljeni tudi učitelji, ki morda dobijo nove ideje ali pa pomislijo na nove vidike, na katere morajo biti pozorni pri predajanju znanja.
V petek, 15. 1., bodo med 17.00 in 20.00 za vse zainteresirane učitelje, koordinatorje umetnostne vzgoje in druge deležnike v izobraževanju priredili delavnico o načelih oblikovanja neformalnih izobraževalnih dejavnosti. Delavnica bo potekala po spletu, vodili pa jo bosta dolgoletni mentorici na Zavodu Kersnikova, Sanja Hrvaćanin in Eva Pondrk.