KUV na daljavo
Predstavljamo izbor kakovostnega spletnega učnega gradiva, ki ga pripravljajo kulturne ustanove iz vse Slovenije, vključene v nacionalni projekt Kulturni bazar. Izbor je namenjen otrokom, učencem in dijakom ter strokovnim delavcem v vrtcih, šolah, pa tudi drugim odraslim, ki skrbijo za otroke in mlade. Vsebine redno dopolnjujemo.
Išči po kategorijah

Slovenska filharmonija
Filharmonična spletna učilnica
Ciklus moderiranih koncertov klasične glasbe
Slovenska filharmonija zaradi epidemioloških ukrepov prilagaja koncerte orkestra in zbora. Pri izbranih dogodkih so ob neposrednih video prenosih pripravili pedagoške vsebine, učni in koncertni (vsebinsko prilagojen mlajši publiki) list.

Zveza Glasbene mladine Slovenije
Sodobna slovenska glasba
Video prispevek k spoznavanju slovenske glasbene ustvarjalnosti današnjega časa
Videoposnetek ponuja strnjene informacije o značilnostih umetniške glasbe 20. in 21. stoletja, slovenskih ustvarjalcih, Društvu slovenskih skladateljev in glasbi za violino. Spremljamo del koncerta violinistke Veronike Brecelj, o svoji glasbi in skladbah za violino solo pa spregovorita skladatelja Črt Sojar Voglar in Nenad Firšt.

Jaka Strajnar
Spletna glasbeno-ritmična delavnica
Ritmični vzorci z rokami in šolskimi potrebščinami
Spletna glasbeno-ritmična delavnica poteka v obliki komentiranih video posnetkov, kjer učenci z vodenim pristopom usvajajo različne ritmične vzorce. Izvajanje vzorcev nato nadgradijo s petjem pesmi, izrekanjem besedil in igranjem ob popularnih skladbah.

Samostojno delo Ane Čop in Jake Arha
Skok v vsakdan glasbenika
Predstavitev poklica glasbenika in vsakdanjih dejavnosti
Glasbenika Ana in Jaka gledalce popeljeta v njun vsakdan in predstavita dejavnosti, s katerimi se glasbeniki ponavadi ukvarjajo. Prizori so kratki in različni, besedilo jedrnato in tako primerno tudi za nižje razrede. Predstavitev je zelo vizualna, da si otroci lažje predstavljajo določeno dejavnost.

Pokrajinski muzej Ptuj - Ormož
Ptujski grad in zbirka glasbil
Virtualno spoznavanje glasbil iz največje zbirke historičnih glasbil na Slovenskem
V Ptujskem gradu domuje največja zbirka historičnih glasbil na Slovenskem. Na ogled so brenkala, godala, pihala, trobila in glasbila s tipkami in tudi redka antična dvojna piščal tibia. Pripravili so več virtualnih vsebin, ki se navezujejo neposredno na učni načrt pri predmetu glasbena vzgoja.