PRIJAVA

Še nimate uporabniškega računa? Registrirajte se

Prijavite se

SeM@FoRjev utrip: Branje najstniki? #kr neki?

9. november 2023

Knjižnica Otona Župančiča

Od 9.00 do 14.50

Za člane področnih društev je udeležba brezplačna, za nečlane je kotizacija 25 EUR.

dogodek / novica

SeM@FoRjev utrip: Branje najstniki? #kr neki?

preberi več

Bazar (1)

Sekcija za mladinsko knjižničarstvo pri ZBDS vabi na  posvetovanje SeM@FoRjev utrip: Branje & najstniki? #kr neki?

Na posvetovanju bodo pod drobnogled vzeli najstnike in branje ter si pogledali, kaj se dogaja na področju mladinske književnosti. Posvetovanje bo potekalo v četrtek, 9. novembra 2023 v MKL Knjižnica Otona Župančiča. Za člane področnih društev je udeležba brezplačna, za nečlane je kotizacija 25 EUR.

Sorodna usposabljanja

Vsa usposabljanja

Pionirski dom – Center za kulturo mladih, Vilharjeva cesta 11, Ljubljana

16. oktober 2026

Izobraževanje predstavi jezikovne naloge kot orodje za učenje, ne le za ocenjevanje. Obravnava strukturo nalog pri angleških in španskih mednarodnih izpitih (Cambridge, DELE). Poudarek je na razvoju sporazumevanja, strategij, motivacije in zmanjševanju stresa za uspeh pri različnih tipih nalog, ne glede na učenčevo izhodiščno znanje.

aktualnox

CineSpinners: marčevska izobraževanja

Dvodnevno strokovno izobraževanje

Trbovlje, Velenje, Murska Sobota

Med 6. in 21. marcem 2026

Dvodnevno strokovno izobraževanje, namenjeno učiteljem, vzgojiteljem, zaposlenim v kinih in širši javnosti. Združuje oglede filmov, predavanja strokovnjakov, praktične delavnice in pogovore.

zaključenox

V katerem grmu tiči bralec?

Vstop v svet branja

Knjižnica Otona Župančiča Ljubljana

8. april 2026

Simpozij bo prikazal pomembnost začetnega branja, izpostavil načine motivacije in oblike knjižnih gradiv, ki pomagajo pri prvih korakih v svet branja.

zaključenox

Knjižnica Otona Župančiča Ljubljana

18. marec 2026

Predstavitev Bralnospodbujevalne akcije, ki so jo ob 2. aprilu zasnovali v sodelovanju s Slovensko sekcijo IBBY. Z izbranim knjižnim gradivom je usmerjena v motiviranje mladega bralca in v začetno branje.

zaključenox

Related links