Pozdravni nagovori
Cankarjev dom, Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje, Ministrstvo za kulturo
Predavanje raziskuje, kako lahko z umetnostjo, predvsem stripom, igrivo in ustvarjalno pristopimo h kompleksnim vprašanjem, kot je umetna inteligenca. Izpostavlja pomen stripovskega eseja, ki se z odpiranjem dialoga, vzbujanjem radovednosti in spodbujanjem kreativnega razmišljanja izkazuje za učinkovito izobraževalno orodje digitalne dobe.
Prispevek obravnava ključna vprašanja: Zakaj umetnost? Zakaj stripi? Zakaj tehnologija? Zakaj interdisciplinarnost? Te teme oblikujejo platformo za raziskovanje, kako lahko pripovedovanje zgodb in vizualni formati prispevajo k povezovanju tehnologije s človeškimi vrednotami ter spodbujajo vključujoč pogovor o umetni inteligenci in njenem vplivu na družbo.
Udeleženci bodo prejeli slovensko različico dela We Need to Talk, AI (Moramo se pogovoriti, UI), v več jezikov preveden stripovski esej, ki daje dostopen in reflektiven vpogled v umetno inteligenco.

Foto: osebni arhiv
Julia Schneider, znana tudi kot Doc J Snyder, je nemška avtorica stripovskih esejev z doktoratom iz ekonomije in širokimi izkušnjami iz svetovanja na področju umetne inteligence. Njeno delo se osredotoča na omogočanje dostopnosti kompleksnih tem, kot so umetna inteligenca, različnost in trajnost, s pomočjo privlačnega medija stripa. Ob prepletanju intelektualne globine z vizualnim pripovedovanjem si prizadeva spodbuditi dialog o družbenih in etičnih posledicah tehnologije.
Stripovske eseje ustvarja v sodelovanju z ilustratorji ter jih predstavlja na živih branjih, razstavah in delavnicah. Njen pristop opolnomoči pedagoge, kulturne delavce ter druge strokovne delavce iz kulture in izobraževanja za uporabo stripa kot navdihujočega izobraževalnega orodja.
Za več informacij obiščite docjsnyder.net.
Predavanje bo v angleškem jeziku, poskrbljeno bo za simultani prevod
Neposredni prenos plenarnega predavanja bo na 3. programu Radia Slovenija – ARS.
